Dlaczego mamy cellulit?

Jeżeli na skórce ud, bioder, pośladków bądź brzucha zauważasz pewne nierówności dodatkowo grudki, niestety świadczy to, że także Ciebie dotknął kłopot cellulitu. Marchewkowa powłoka może pojawić się u nas, obojętnie od naszego wieku, czy prowadzonego trybu życia. Według ekspertów, ta dolegliwość tyczy większości dojrzałych dam, lecz może też wystąpić u młodych kobiet. Wpływa na to stan estrogenu. Jego wahania są najwyższe w okresie dojrzewania ewentualnie w czasie ciąży. Także wykorzystywanie terapii hormonalnych może zaburzyć stan owego hormonu. Rezultatem będzie wystąpienie pomarańczowej skórki.

Czy jest skuteczna metoda na cellulit?

Niefortunnie, nie powstała dotychczas cudowna terapia czy metoda, jaka by pomogła zupełnie się pozbyć tego problemu. Cellulit bardzo często jest zależny od naszych uwarunkowań genetycznych. Są jednak chwyty, dzięki którym umiemy zmniejszyć jego występowanie. Wymaga to od nas regularności oraz silnej woli. Przede wszystkim prawidłowa dieta, a także ćwiczenia pomogą nam zdobyć pożądane rezultaty. Z tym, że skutki będziemy potrafiły zarejestrować dopiero po pewnym okresie. Wiele kobiet decyduje się też na korzystanie ze specjalnych medykamentów, bądź smarów. Trzeba jednak i tu uważać, albowiem nie każda spośród nas może je używać. Najczęściej ze względu na występowanie w nich jodu, kobiety chorujące na choroby tarczycy winny być bardzo ostrożne.

Ciesz się atrakcyjną i aksamitną skórą

Dużo kobiet by pozbyć się marchewkowej skorupy, decyduje się na poddanie zabiegom oferowanym przez kliniki medycyny estetycznej. Już po paru zabiegach, nasza cera odzyska swój świeży wygląd. Zamiarem takich zabiegów, jest przede wszystkim poprawienie krążenia w skórze i usunięcie obrzęków. Jednym spośród przeważnie wybieranych jest zabieg Vela Shape. Polega on na miejscowym ogrzewaniu ciała. Duża temperatura rozkłada dodatkowo niszczy komórki tłuszczowe. Już po pierwszym zabiegu można zobaczyć skutki. Skórka ulega ujędrnieniu, wyrównaniu, oraz odzyskuje swój naturalny stan. Dla dostania korzystniejszych wyników zaleca się powtórzenie zabiegu cztery razy.