Kiedy warto kupić pralko-suszarkę

Jeszcze kilka dekad temu, pranie było nadzwyczaj wymagającą czynnością. Aktualnie starczy wpakować ubrania do pralki, a po wszystkim wywiesić całość na suszarce. W okresie letnim, suszarkę przeważnie można wynieść na balkon. Jednakże w chłodniejszych miesiącach, trzeba wyszukać dla niej właściwe lokum w apartamencie. Podczas tradycyjnego suszenia, w mieszkaniu narasta dawka wilgoci, która sprzyja powstawaniu grzybów. Dlatego też coraz więcej jednostek decyduje się na nabycie mechanicznej suszarki lub pralko-suszarki.

Wybierz rozwiązanie dla siebie

Decydując się na kupno dwóch pojedynczych urządzeń, wbrew pozorom wykorzystają one mniej energii. Nie wystąpi również problem z ich ulokowaniem, bowiem można je położyć jedno na drugim. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu nie marnujemy miejsca. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na kupno pojedynczych sprzętów, wyjściem będzie pralko-suszarka. Zajmuje akurat tyle miejsca, co pralka, a ma zdecydowanie więcej do zaoferowania. Przy doborze najlepszego rozwiązania dla siebie, zwróć ponadto uwagę na pojemność oferowaną przez sprzęty. Przy pralce tudzież suszarce mechanicznej, jest ona do siebie podobna. Przy pralko-suszarce, mogą wystąpić drobne różnice. Piorąc 8 kg brudów, na raz umiemy osuszyć raptem 5 kg. Pozostałe rzeczy będą musiały zaczekać na swoją kolejkę. Mimo to i tak będzie to trwało krócej, niżeli w przypadku klasycznego suszenia.

| Pralko-suszarki MIELE kupuj na matrixmedia.pl

Co do domu, a co do mieszkania

Jeśli żyjemy w wieżowcu, lepiej postawić na na pralko-suszarkę. Zaprzestaniemy się frasować, o to gdzie rozłożyć pranie. A samo suszenie potrwa ponadto niezmiernie krótko. Mimo znaczniejszego poboru mocy elektrycznej, krocie postaci decyduje się na to rozwiązanie. Posiadając domek jednorodzinny, rozsądnie rozpatrzyć zakup dwóch osobnych urządzeń. W takich wypadkach wielokrotnie mamy pomieszczenie, które pełni funkcję pralni. Bez problemu zmieści się tam zarówno pralka, jak także suszarka mechaniczna.