Kłopot ze zniszczonymi włosami

Częste farbowanie, poranne suszenie jak również upinanie włosów spowodowało, że zrobiły się cienkie jak i pozbawione blasku? Poznaj parę sposobów na to, w jaki sposób dobrze je zregenerować. Dzięki poradom przez nas dodanym Twoje włosy znowu mogą być śliczne a także lśniące.

Kontrola u lekarza:

Pierwsza opcja to wizyta u lekarza, który powinien zlecić badania, by sprawdzić czy nie brakuje nam witamin a także minerałów, które odpowiadają za zdrowy wzrost włosa oraz jego odpowiednią strukturę. Po przestudiowaniu rezultatów jak również przyjrzeniu się naszym włosom jak i skórze głowy lekarz specjalista powinien zalecić właściwą według niego kurację. Najczęściej terapia składa się z suplementu diety i właściwych kosmetyków do pielęgnacji, czyli zwłaszcza szamponu pozbawionego parabenów jak również odżywki.

Kuracja włosów w domu:

Również w domu masz możliwość na własną rękę spróbować naprawić swoje włosy. W aptekach można kupić wiele suplementów, jakie mają bardzo dobry skład. Najbardziej popularne są te, które posiadają sporą zawartość skrzypu a także biotyny. Warto mimo wszystko pamiętać, że tabletki, jakie pomogły Twojej przyjaciółce nie muszą pomóc Twoim włosom. Skuteczna regeneracja może się wiązać z przetestowaniem paru preparatów. Oprócz wewnętrznego odżywienia włosów warto o nie także zatroszczyć się od zewnątrz dzięki szamponom i odżywkom. Najlepiej się sprawdzą te z apteki. Należy też rozważyć wcierki do włosów. Potężną popularnością cieszy się wcierak z kozieradki, która niestety nie ma przyjemnego zapachu, mimo to może dać korzystne wyniki.