Podstawowy dodatek do stroju

Obojętnie od tego, w jakich butach chodzimy na co dzień, u każdego spośród nas w garderobie przyuważymy skórzane pantofle. Pięknie się prezentują, pozwalają na przepuszczanie powietrza i co najistotniejsze, są wysoce mocniejsze niż obuwie stworzone ze sztucznych surowców. Nic więc szczególnego, iż posiadamy jedną bądź dwie pary trzewików z tego surowca. By jednakże służyły nam długie lata, należy dobrze o nie dbać. W przeciwieństwie do trzewików wykonanych z innych produktów, te skórzane wymagają troskliwszej pielęgnacji.

Parę podpowiedzi jak zadbać o buty

Na samym początku dobrze przeczyść nawierzchnie buta ze wszystkich zabrudzeń przy pomocy mokrej szmatki, bądź też myjki. Zamiast wody możesz ponadto zastosować profesjonalną pastę albo również płyn do mycia butów. Wpierw jednak upewnij się, że zastosowany przez Ciebie preparat jest dedykowany do gatunku skóry, z jakiego stworzone jest obuwie. Pamiętaj ażeby głęboko doczyścić zarówno grzbiet buta, jak także podeszwę. Przywiąż również uwagę do wszystkich zakamarków, czy przeszyć. Niezwykle często akurat w tych miejscach składa się mnóstwo brudu. Po wymyciu, pozostaw je do wyschnięcia. W celu uniknięcia uszkodzeń dodatkowo przesuszania skóry butów, właściwie jest wykorzystać pastę do trzewików. Może to być zarówno pasta wszechstronna albo fabrykat, który jest określony do pielęgnacji konkretnego typu skóry. Narzuć dużą powłokę i odczekaj koło 30 minut. Przez ten okres środek powinien się przyswoić. Resztę możesz oczyścić szmatką, a później wypolerować trzewiki, żeby nadać im blask. By jeszcze lepiej zakonserwować skórzane obuwie, dużo postaci również korzysta z wosku pszczelego.

Niestandardowe techniki dbania o pantofle

W wypadku, kiedy nie mamy pasty do trzewików, możesz zastosować ekologiczne surowce. Skóra z bananów może posłużyć nam do przemycia butów zamszowych. Natomiast oliwa z oliwek, czy olej z orzechów włoskich fantastycznie natłuszcza warstwy trzewików skórzanych. Dzięki temu, umiesz znowu upajać się znakomitym wyglądem swojego obuwia. Pamiętaj niemniej, aby buty skórzane pielęgnować przynajmniej raz w tygodniu.