Poznaj stolicę Śląska

Jeżeli zawitasz na Śląsk, to warto zobaczyć Katowice. To jedno spośród najładniejszych miejsc na Śląsku, gdzie pojmiesz nie tylko przeszłość terenu. Będziesz miał ponadto sposobności, żeby odkryć niezwykły nastrój tego miasta, a również objechać dużo fascynujących miejsc. Sprawdź, czemu Katowice mamią tak wiele osób.

Katowice, ikona Śląska

Katowice to jedno spośród mocno rozpoznawalnych miejsc na Śląsku. Wbrew przekonanim, zupełnie nie są tak bezbarwne, jak mogłoby się wydawać. Na każdym kroku przyuważymy zieleńce ewentualnie skwery. Miasto jest bogate w wiele miejsc o wartościach dziejowych. Dowodem może być wieżyczka spadochronowa położona w Parku Kościuszki, lub też Pomnik Powstańców, jaki ma miano największego oraz najcięższego posągu w Polsce. Obok niezwykłych reliktów, w Katowicach wypada również spostrzec ikonę miasta, czyli popularny spodek. To nie całość. W mieście również spotkamy się z wysoką ofertą kulturalną. Na show możemy udać się do Śląskiego teatru im. Tadeusza Kościuszki w sercu Katowic. Ciekawość przyciągają ponadto takie miejsca, jak Teatr Korez albo Kinoteatr Rialto. Jednym z charakterystycznych elementów eskapady, winna być wizyta w starym mieście. Zlokalizujemy tam budynek Urzędu Marszałkowskiego. To jeden z najbogatszych budynków administracyjnych, które możemy wynaleźć w Polsce. W budynku znajduje się sala sejmu śląskiego, która była wzorem dla rezydencji Sejmu Rzeczypospolitej. Katowice, to nie zaledwie teatry, urzędy dodatkowo monumenty. W mieście robionych jest multum festiwali, między innymi OFF Festiwal. Wzmiankując o festiwalach, należałoby jeszcze zwrócić uwagę na recitale, które są organizowane w miasteczku. Na Katowickiej estradzie muzycznej bawiły takie składy jak Pink Floyd albo Rammstein, a również wiele innych wielkich gwiazd również grup muzycznych.

Poznaj Katowice

Części postaci, Śląsk kojarzy się z szarzyzną, kopalniami czy hutami. Dopiero będąc na miejscu możemy zobaczyć, jak niewiele wspólnego z rzeczywistością ma generalnie przeważający domysł. Najdoskonalszym tego dowodem są Katowice. To prężnie rozwijająca się metropolia, w jakiej odnajdziemy niezwykłe miejsca do objechania i nie tylko.