Pranie może być prostsze – poznaj nasze rady

Pranie pomimo, iż sprawia wrażenie być robotą nad wyraz łatwą, wielu ludziom może sprawić bardzo duży problem. Innowacyjne urządzenia piorące mają programy zaprezentowane w dość przyjazny sposób, jednakże, co jeżeli nasza pralka nie ma tych ułatwień? Oto trochę porad, które warto wziąć pod uwagę!

1. Posegregowanie odzieży

Ważne, żeby nie wrzucać wszystkich ciuchów na raz do pralki. Sortujemy pranie po barwach i dzianinach, z których są wykonane. Jeśli chodzi o barwy to pranie wypada podzielić na jasne, ciemne jak też wielokolorowe. Właściwa selekcja kolorów umożliwi stronienie od pofarbowania ubrań. Nie każde tworzywo toleruje taką samą temperaturę. Najłatwiej sprawdzać metki, jaka temperatura prania jest rekomendowana przez wytwórcę. W różnej temperaturze będziemy prać jeans, bawełnę czy poliester.

2. Czytaj metki!

Jak już poprzednio pisaliśmy opłaca się zerknąc na rekomendacje odnośnie prania zawarte na metce. Dzięki nim będziemy posiadali informacje nie wyłącznie, jaka jest odpowiednia temperatura prania, lecz również czy w ogóle możemy prać i prasować.

3. Temperatura wody

Nie bez znaczenia jest wybór stosownej temperatury. Lekkie materiały pierzemy w niewielkich temperaturach. Ciężkie plamy w wysokich. Również ciemne ciuchy opłaca się prać w niższych temperaturach, przez co nie stracą tak prędko swego koloru.

4. Wybór środka do prania

Czarne, jasne czy też kolorowe? W zależności od tego, jakie wrzucasz pranie, wybierz odpowiedni środek. Dostępnych jest bardzo dużo opcji – proszki, kapsułki oraz płyny. Pamiętaj, żeby specyfik był dostosowany do koloru prania! Komplementarnie trzeba też użyć płynu do płukania, który nada ubraniom świeższy zapach. Możesz także dodać do prania specjalistyczne chusteczki, które mają za zadanie wychwytywać pigmenty, jakie ewentualnie mogły by pofarbować inne pranie.

5. Włączamy pranie

Posortowane ciuchy trzeba umieścić w bębnie pralki, dodać preparaty do prania, wyselekcjonować stosowny program, zatrzasnąć drzwiczki od pralki a następnie ją uruchomić. Prawda, iż łatwe?