Salon – co warto w nim mieć?

Aranżacja pomieszczeń to branża. która idealnie się rozwija od kilku lat. Pomimo, że zmienia się moda w kwestii kolorów jak też dekoracji do domu, niektóre detale nieustannie królują. Dowiedz się, jak urządzić salon, by czuć się w nim dobrze.

Aranżacja wnętrza od podstaw

Remont wnętrza częstokroć rozpoczynamy od odnowienia koloru ścian a także sufitu. Te miejsca szybko się brudzą, a kolory gubią odcień. Obecnie modne są białe, jasne pomieszczenia. Pozwalają one na optyczne powiększenie pokoju. Chcesz wprowadzić ciekawy, modny akcent, a naprawdę nie lubisz tapet? Mamy idealne rozwiązanie! Sufit napinany daje nam mnóstwo możliwości. Możemy postawić na motyw podświetlany albo na membranę w dowolnym kolorze. Sukces tkwi właśnie w tego rodzaju pomysłach. Dają one możliwość wdrożyć ultranowoczesny charakter do salonu. Na dodatek sufit podwieszany albo napinany umożliwia na wyrównanie wysokości wnętrza. Fenomenalnie sprawdza się też w wysokich pokojach. Chciałbyś jednak nietypowo udekorować ściany? Zdecyduj się na modne ramki z motywem lustra albo ręcznie wykonany napis albo motyw.

Czy warto inwestować w ozdoby?

Nabyłeś już wszystkie niezbędne meble, jednakże brakuje Ci niepowtarzalnych elementów w salonie? Skup się na akcesoriach. Możesz je zmieniać często, a nie poniesiesz wielkich wydatków. Warto dopierać dodatki do pór roku, uroczystości, świąt i innych okoliczności. Najlepiej sprawdzają się ozdobne i ładnie pachnące świeczki. Interesującym urozmaiceniem są także świeczniki, doniczki, plakaty, stojak na wino, ozdobne, niebanalne regały na książki, oraz obrusy. Najistotniejsze jest to, aby stworzyć nastrój, jaki najbardziej odpowiada współlokatorom. Personalizowane dodatki, takie jak ukochany plakat, niezwykły motyw na suficie napinanym albo retro akcent przyciągną atencję gości. Nie bój się próbować i wykreuj swój salon marzeń!