Śląskie nieruchomości – w którym mieście są najpopularniejsze?

Rozmyślasz nad kupnem domu na terenie Śląska? Twoją pierwszą myślą były bez wątpienia Katowice – serce całego śląska. Katowice to z pewnością idealna lokalizacja do osiedlenia się. Wypada jednak rozpatrzyć też inne miasta. Nieomal wszystkie miasta są doskonale skomunikowane, dzięki czemu masz możliwość kupić nieruchomość po lepszej cenie aniżeli w samych Katowicach. Do wyboru jest całkiem dużo ciekawych lokalizacji. W naszym wpisie przyglądniemy się kilku z nich.

Bytom

To jedna z tańszych lokalizacji na Śląsku doskonale skomunikowana z Katowicami. Jest to także dobry wybór dla osób ceniących kulturę. Jest tu na przykład Opera Śląska jak też Śląski Teatr Tańca. Bytom jest także świetnym miastem pod względem architektonicznym. Jesteśmy w stanie w tym miejscu znaleźć mnóstwo XIX wiecznych kamienic jak również willi, jakie mimo, że w wielu przypadkach wymagają renowacji, robią wrażenie. By zobaczyć nieruchomości w Bytomiu na sprzedaż albo wynajem zapraszamy na stronę biura RE/MAX Gold.

Sosnowiec

Ceny podnajmu, jak również sprzedaży czterech ścian w Sosnowcu są niższe aniżeli średnia cena dla całego województwa. Jest to jeden z powodów, dla których mieszkania cieszą się w tym mieście tak ogromnym zainteresowaniem.
Zabytki oraz ośrodki turystyczne, na jakie należy zwrócić uwagę:
– Pałac Schöna w Sosnowcu Środuli (Środulce) z zespołem parkowo-pałacowym
– Dwór Mieroszewskich w Sosnowcu Zagórzu
– Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu Sielcu
– Pomnik Jana Pawła II w Sosnowcu usytuowany na Placu Papieskim w Sosnowcu.
Zapraszamy do zaznajomienia się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie biura RE/MAX Gold.

Zabrze

Mimo, iż Zabrze jest położone nieco dalej od centrum śląska, mnóstwo osób wymiera je jako swoje miejsce zamieszkania. Miasto to posiada bogatą historię, jaka wpłynęła na jego ukształtowanie. Jest tutaj dużo zabytkowych obiektów (w głównej mierze z przełomu XIX oraz XX wieku). Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:
– Wieża ciśnień przy ul. Zamoyskiego 2 z 1909 r.
– Kolonia patronacka Huty Zabrze w dzielnicy Małe Zabrze
– Ratusz gminny w Mikulczycach przy ul. Tarnopolskiej 80, wzniesiony w 1902 r.
– Pałac w Mikulczycach z przełomu XVIII i XIX wieku
Zabrze oferuje też wiele miejsc kulturalnych, przykładowo Teatr Nowy im. Gustawa Morcinka, Filharmonia Zabrzańska, Multikno oraz CK Wiatrak – Niezależne Centrum Kultury Alternatywnej.
Mieszkania i domy w Zabrzu są w dobrych cenach. Miasto oferuje wiele atrakcji. Jest to idealny wybór dla osób, jakie nie chcą żyć w centrum tętniącego życia miasta. Przejrzyj oferty nieruchomości w Zabrzu na stronie agencji RE/MAX Gold