Wnętrze z historią

Wielu postaciom, kamienice kojarzą się unikatowym charakterem. Szczególnie często są to dworki, jakie powstawały w okresie przedwojennym, kiedy to najważniejsze dla konstruktorów było popisanie się swoim kunsztem. Dlatego też, gdy przejdziemy się ulicami miast, nie przyuważymy dwóch identycznych obiektów pochodzących z tamtego czasu. Co najwyżej, mogą one mieć trochę części zbliżonych, jednakże nigdy nie będą takie same. To, co jednoczy wszystkie mieszkania ulokowane w kamieniczce, to spore pomieszczenia, jakie dostarczają nam niesamowite okazje kompozycji mieszkania. Zlokalizujemy też mieszkania mające nadzwyczaj dużą powierzchnie, jaką umiemy odpowiednio spożytkować. Wbrew pozorom, nawet drobne wnętrze pozwala nam na oryginalne wyposażenie mieszkania.

CZYTAJ TAKŻE – blog.dpsceilings.com

Nowoczesny styl w zabytkowej kamienicy

Mieszkając w kamienicy, pomyśl nad uwidocznieniem ceglanej ściany. Dzięki temu uwydatnisz nie tylko przedwojenny wygląd, jednak także nadasz mieszkaniu industrialny wizerunek. Z cegłą będą się fantastycznie komponować ściany w tonie śnieżnej bieli. Co do mebli, to do takiego stylu doskonale będą pasować meble w pastelowych kolorach. Żeby uwydatnić industrialny charakter mieszkania, rozpatrz umieszczenie starych lamp przemysłowych. Nadadzą one mieszkaniu nie zaledwie efektownego wyglądu, jednakże światło pozyskane w ten sposób, nie będzie aż tak ciężkie. Aby złamać pastelowe kolory ścian także mebli, należałoby zakupić leżankę albo fotele w żywych kolorytach, jak na przykład czerwieni lub zieleni. Na ceglanych ścianach idealnie będą się przedstawiać obrazy, bądź półki z książkami w ciemniejszych odcieniach.

Zużytkuj dostępną przestrzeń

Wysokie stropy, potrafią kojarzyć się większości osób z przestrzenią, którą bardzo ciężko jest zagospodarować. Z tego względu, decydujemy się na zredukowanie mieszkania. Jest to rozsądne rozwiązanie. Sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej nastrojowe. Jeśli posiadamy drobniejsze mieszkanie, możemy także zdecydować się na wykorzystanie antresoli. Dzięki temu podzielimy przestrzeń na dwa różne poziomy. Również dzięki temu rozwiązaniu zorganizujemy miejsce, które umiemy w dowolny sposób zaaranżować. Mając wyłącznie pojedynczy pokój, potrafimy tam umieść nasze lokum do sypiania. Jeżeli mamy dwa, bądź trzy pomieszczenia, może się tam znaleźć kącik do pracy, albo nasza prywatna biblioteka.