Styl boho – kolory, wzory i dodatki

Cieszący się sympatią styl boho łączy w sobie elementy z mody vintage, retro, etnicznej oraz hippie. Ten ponadczasowy trend gości zarówno w szafach kobiet, jak i mężczyzn.

Najczęściej kojarzony jest z wakacjami, letnimi festiwalami i wolność. Bohemę charakteryzuje wielość kolorów, lekkie i oddychające tkaniny, naturalne materiały i nieprzeciętny miszmasz. Swoboda dotyczy zarówno zwiewnych ubrań, jak i luźnych upięć włosów. Chętnie wybierane są skórzane buty, rzemyki, kwieciste sukienki, koronki i jeans pod każdą postacią.

Kolory i wzory stylu boho

Osoby, które chcą wyglądać boho, powinny sięgnąć przede wszystkim po etniczne oraz orientalne printy, które należy umiejętnie przeplatać z motywami ludowymi. Pomieszanie wzorów i kolorów jest gwarancją sukcesu.

Ponadto styl bohemian to również kwiaty w każdej postaci – na ubraniach czy we włosach. Najchętniej wybieranymi kolorami są żółty, brązowy, beżowy, pomarańczowy, pastelowy fiolet i biel. Barwy te w połączeniu z nieprzeciętnymi wzorami tworzą spójną całość.

Dodatki w stylu boho

Ubrania stanowią ważną część stylu boho, ale równie istotne są także dodatki, po które można sięgać cały rok. Skórzane sandały czy espadryle można zamienić na botki i kozaki, a wiklinowe koszyki na plecaki w stylu vintage. Na uwagę zasługują również okrycia głowy.

Proponowane są letnie kapelusze, kolorowe opaski, chustki, wianki i wplecione we włosy żywe kwiaty. Nie można zapomnieć o biżuterii – naszyjnikach, dużych bransoletkach i przyciągających uwagę kolczykach – im więcej, tym lepiej. W bardziej słoneczne dni warto też wyposażyć się w okulary lenonki, pilotki bądź lustrzanki.

Jeśli styl boho nie przypadł Ci do gustu, to sprawdź artykuł o tym czym wyróżnia się styl skandynawski.