Szara sofa, klasyk, który nie wychodzi z mody

Na dziale z sofami zazwyczaj najwięcej jest koloru szarego. Grafit, antracyt, popiel, jasnoszary, srebrnoszary…Szarości są odcieniami uniwersalnymi, praktycznymi, stonowanymi i pasującymi do wielu wnętrz i wielu stylów. Decyzja podjęta: szara sofa. Ale zaraz, zaraz, kolor to nie wszystko…

Jakość i wygoda przede wszystkim

Kolor nie powinien być wyznacznikiem. Powinien być raczej drogowskazem. Według poradnika o zakupie sofy do salonu na stronie https://www.domonline.pl/, na pierwszym miejscu stawiamy wygodę i komfort użytkowania, a co za ty idzie, jakość. Sofa do salonu to mebel często używany, nie tylko przez jedną osobę. Warto zatem zadbać, by było nam wygodnie, by sofa posiadała wszystkie te elementy, na których nam zależy, na przykład regulowane zagłówki, funkcję spania, materiał, który łatwo wyczyścić itp. Dopiero po tych eliminacjach wybieramy kolor.

I teraz, czas na kolor

Sofa do salonu wybrana. Czas na odcień. Na szczęście większość producentów nie ogranicza nam możliwości wyboru kolory sofy. Owszem, meble z tzw. sieciówek, mają bardziej ograniczony wachlarz barw, ale i tam możemy znaleźć coś odpowiedniego. Jeśli nie ma tam naszego wymarzonego szarego, nic straconego. Zapoznajmy się z ofertą producentów mebli, którzy oferują nam nie tylko wielorakie kolory, ale i różnorodne materiały i faktury. W sklepach stacjonarnych poprośmy o próbki materiałów.

Szary, ale jaki?

I tu może spotkać nas niespodzianka, bo odcieni szarości jest, tyle, że…nie wiemy co wybrać. A więc, po pierwsze, czy szara sofa jest dobierana już do czegoś (koloru ścian, mebli)? Jeżeli tak, szukamy koloru zbliżonego. A jeżeli meble są w zupełnie innym kolorze, szukamy koloru, który będzie współgrał z inną barwą. Szary z domieszką brązu, w ciepłym odcieniu? Tak, jeżeli mamy podobne meble. W wyborze dużą rolę będzie grała intuicja. I wiedza, bo musimy wiedzieć, z czym łączyć szary, z jakimi kolorami współgra, a z jakimi się „gryzie”. Jeżeli jesteśmy zupełnie bezradni, zróbmy zdjęcie naszego wnętrza. Pracownik sklepu z pewnością coś doradzi.