Jak wybrać odpowiednią głębokość brodzika prysznicowego do swojej łazienki?

Wybór właściwej głębokości brodzika nie powinien stanowić problemu. Trzeba uwzględnić to, w jaki sposób będzie się z niego korzystać. Może służyć nie tylko do tego, by brać prysznic. Ważna jest też kwestia przestronności łazienki.
Brodzik nie tylko do szybkiego prysznica

Brodzik prysznicowy – głęboki czy płytki?

Jeśli ma on służyć do różnych zadań, warto zdecydować się na dużą jego głębokość. Tak samo, jak i inne, brodziki te umożliwiają wzięcie prysznica. Pozwalają też na więcej. W takim brodziku można np. wykąpać dziecko, namoczyć pranie, zrobić pranie ręczne. Jeśli brodzik głęboki ma siedzisko, to możliwe jest wzięcie prysznica na siedząco. Można też potraktować je jako półkę na płyny i proszki służące do prania.

Dlaczego warto zainteresować się niskim brodzikiem?

Modele płytkie nie są tak wszechstronne, ale też mają zalety. Wygodniej się do nich wchodzi. Ważne jest i to, że brodzik płytki nie pomniejszy optycznie łazienki tak, jak głęboki. Prezentuje się bardziej elegancko i jest to modny wybór. Jeszcze modniej byłoby, gdyby nie było brodzika. Wtedy łazienka najbardziej zyskuje na przestronności. Jednak brodziki i ścianki, czyli tradycyjna kabina, to wybór prostszy. Wystarczy taką gotową kabinę zamocować. Nie trzeba samodzielnie projektować i tworzyć miejsca z prysznicem.

Choć wchodzi się do niego mniej wygodnie, to brodzik głęboki może być dobrym wyborem. Jest praktyczny, bo bardziej uniwersalny. Gdy jego wszechstronność nie jest potrzebna, to można wybrać brodzik płytki. Najważniejsze, by się zastanowić przed wyborem, ponieważ robienie zmian w wyposażeniu łazienki jest kłopotliwe.

Więcej artykułów dotyczących aranżacji i remontów łazienek znajdziesz w serwisie https://www.bathroom.pl/.