Jak ocieplić klimat niebieskiego wnętrza?

Aranżacje w niebieskim kolorze są bardzo przyjemne. Późną jesienią i zimą może być jednak w takich wnętrzach zbyt chłodno. To nic, można je łatwo ocieplić. Pomogą ciepłe kolory w akcentach. Mogą być to barwy wyraziste. Sprawdzi się także beż.

Niebieski i beżowy wraz z ocieplającymi dodatkami

Wnętrza z dużą ilością niebieskiego są chłodne. Jest tak tym bardziej, że zwykle towarzyszą tej barwie kolory szary i biały. By było cieplej i bardziej przytulnie, wystrój wnętrz można uzupełnić o kolor beżowy. Nadal jest spokojnie, ale nie tak chłodno. Pasują te dwie barwy do siebie. Niebieskie wnętrza i beż to harmonijne połączenie chłodu i ciepła.
Zestawienie to może kojarzyć się z piaskiem i wodą. To letnie klimaty. Dlatego, gdy nadchodzi zima, dobrze jest dodać więcej rzeczy ocieplających. Dodatki do wnętrza o takim charakterze to np. poduszki włochate, koc o grubym splocie, dywanik. Wystrój wnętrz można uzupełnić o różne światełka np. świece, sznury lampek.

Akcenty ciepłych kolorów w niebieskim wnętrzu

Jeśli doda się więcej rzeczy w kolorze brązowym, to nadal jest spokojnie i naturalnie. Gdy niebieskie wnętrza wzbogaci się o róż, to stają się weselsze. Wraz z różowym może pojawić się żółty, efekt jest jeszcze mocniejszy. Tak wyraziste ciepłe kolory dają mocny efekt. Włochate poduchy i podobne rzeczy nie są wtedy aż tak istotne. Naturalność i weselszy klimat wraz z ociepleniem da też jasna zieleń.
Można wzbogacać wystrój wnętrz o barwę czerwoną. Ten kolor, jak i brąz, doda nie tylko ciepła, ale i przytulności. By zyskać i taki efekt, potrzebne są dodatki do wnętrza w ciemnym odcieniu tego koloru.

Ocieplający jest też kolor złoty.

To barwa, która zwiększa wrażenie przepychu. Zima to okres świąteczny. Barwa ta pojawia się we wnętrzach. W niebieskich idealnie pasuje.
Są różne możliwości, by ocieplić niebieskie wnętrza. Można to zrobić delikatnie, dodając kolor beżowy i przedmioty o charakterze ocieplającym. Można mocniej, wybierając barwy wyraziste i ciepłe. Z niektórymi jest weselej. Są i takie, które zwiększą przytulność.

Jaki kolor do sypialni? Może niebieski.