Jak urządzić wnętrze w stylu Hampton?

Aranżacje, które powstały w odległych stronach, mogą sprawdzać się u nas. Tak jest ze stylem Hampton. Powstał w luksusowych, wakacyjnych rezydencjach. Jego charakter, kolory i klimat zdobyły mu dużą popularność.

Połączenie luksusu z wakacyjnymi klimatami

Nazwę swoją styl Hampton wywodzi z nadmorskich kurortów, znajdujących się na nowojorskiej wyspie Long Island. Znany jest także jako styl Hamptons. Luksusowa aranżacja wnętrza to coś, co wiele osób lubi. Zapewnia piękno i domowe ciepło. Wnętrza są pełne lekkości i świeżości, ponieważ w stylu tym luksus łączy się z klimatami wakacyjnymi. Kolory oraz niektóre meble i tworzące styl Hampton dodatki są typowe dla stylów morskiego i marynistycznego. Luksus i morskie klimaty to połączenie bardzo przyjemne. Tworzy komfortową, przyjazną, pogodną przestrzeń do życia.

Kolory w nadmorskich domach nowojorskich bogaczy

Najważniejsze kolory to biel, beż i różne odcienie niebieskiego. Taka kolorystyka czyni styl Hampton wyborem idealnym dla relaksu. To barwy piasku, wody, chmur, nieba. Ściany są białe. Jeśli ważne jest ciepło, wybiera się ciepły odcień bieli. Mogą być też niebieskie albo w kolorze piaskowym. Meble są zwykle białe. Wiele osób kojarzy styl Hampton z białą sofą i niebieskimi poduchami. To charakterystyczne połączenie. Kolory, jakie jeszcze można spotkać przy tej aranżacji wnętrz, to turkusowy, morski, miętowy oraz czerwony (zwłaszcza w odcieniu koralowym). Mogą też współtworzyć styl Hampton dodatki o barwie złotej, srebrnej i czarnej. Wzory, jakimi udekorowane są dywany czy poduchy, to marynarskie paski, kwiaty, motywy geometryczne, marokańska koniczyna.

Meble i dodatki typowe dla stylu Hampton

Meble są luksusowe. Część z nich lub wszystkie są w stylu klasycznym. Wytworny charakter mają też dodatki. Aranżacja wnętrza staje się piękniejsza dzięki ładnej zastawie stołowej, ozdobnym poduszkom, białym lub srebrnym wazonom. Srebrny kolor może mieć też metalowy stolik okolicznościowy. Piękno i wytworność… to trzeba mieć na uwadze, gdy tworzące styl Hampton dodatki czy meble się wybiera. Wytworne wnętrze ma wakacyjny, morski klimat. Obok luksusowych mebli mogą się więc znaleźć kosze i fotele rattanowe. Przy stylowym wazonie pojawi się model okrętu. Na ścianie może zawisnąć kotwica lub koło ratunkowe. Pasują obrazy z okrętami, latarniami, morską fauną i florą.
Styl Hampton to wybór, który pozwoli stworzyć przyjemną przestrzeń. W zależności od kolorów i dodatków aranżacja wnętrza jest mniej lub bardziej ciepła. Potrafi być chłodna jak morska bryza, ale też przytulna. Zawsze jest relaksująca, pogodna i emanuje świeżością.

Zobacz również: Modne zasłony w tym roku

1 thoughts on “Jak urządzić wnętrze w stylu Hampton?

Comments are closed.