Przychodzi taki czas, kiedy nasze dziecko zaczyna dorastać i potrzebuje dużo więcej miejsca i prywatności. Dotyczy to szczególnie nastolatków, które do tej pory dzieliły pokój z młodszym rodzeństwem. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest aranżacja poddasza, w którym młody człowiek odnajdzie swoją przestrzeń, z daleka od wścibskich maluchów.

Pokój na poddaszu

Przygotowując pokój na poddaszu należy zadbać o odpowiednią izolację i oświetlenie. Bardzo ważna jest taka aranżacja poddasza, dzięki której nastolatek znajdzie tam nie tylko miejsce do nauki i spania, ale także miejsce, w którym będzie mógł realizować swoje pasje. Ciekawym rozwiązaniem noże być na przykład kącik do ćwiczeń, w którym można postawić nieduży atlas, sztangi czy przymocować do ściany drabinkę.

Znalezienie najlepszego projektu i wystroju do następnego remontu domu

Kolorystyka

Jeśli chodzi i dobór kolorystyki [b]aranżacja poddasza[b] powinna harmonizować z charakterem i naturą dziecka. Należy jednak pamiętać, że mocne, agresywne kolory z reguły sprawdzają się jedynie na dużych powierzchniach, a niewielkie poddasza lepiej malować na okrągło, czyli ściany i sufit utrzymywać w jednej, jasnej kolorystyce, dzięki temu pomieszczenie staje się optycznie większe i bardziej przestronne.